Home / Sport / Formula 1, largohet BMW

Formula 1, largohet BMW

Skuderia gjermane BMW ka njoftuar terheqjen nga Formula 1. Lajmi eshte dhene paraprakisht nga e perditshmja gjermane “Bild” dhe me pas u zyrtarizua nga presidenti i Keshillit Administrativ te grupit, Norbert Reithofer, ne nje konference per shtyp ne Mynih.

BMW do te qendroje gjithesesi ne automobilizem.

“Eshte nje vendim i veshtire.Po ka te beje me optiken e nje strategjie ristervitjeje te kompanise sone”, tha Reithofer.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *