Home / Sport / Maldini: Ançeloti të mos më kërkojë më tek Çelsi

Maldini: Ançeloti të mos më kërkojë më tek Çelsi

Legjenda italiane e futbollit, Paolo Maldini deklaron prerë se nuk ka ndërmend të kalojë tek skuadra e Çelsit për të qenë pjesë e stafit të trajnerit Karlo Ançeloti.

Ish-futbollisti i Milanit mësohet nga mediat italiane se i ka kërkuar ish-kolegut dhe ish-trajnerit të tij të mos tentojë më për ta marrë pas tij në Londër. Në fakt, Maldini ka mohuar edhe pozicionimin në ndonjë post tek klubi i Milanit, me të cilin kaloi të gjithë karrierën futbollistik. Ndërkohë, Paolo Maldini konfirmon se në të ardhmen mund të punojë në institucionet e FIFA-s.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *