Home / Sport / Mançester Utd blen francezin Obertan

Mançester Utd blen francezin Obertan

Pas largimit të Ronaldos dhe Tevezit, Fergusoni ka nisur fushatën e blerjeve. Obertan është i dyti pas Ouenit.

20 vjeçari Gabriel Obertan, kampion me Bordonë në Ligën Franceze, konsiderohet si një nga talentet më të spikatura ë futbollit francez. Dje ai ka kaur me sukses vizitat mjekësore të Mançester United. Sipas asaj që bën të ditur e përditshmja angleze ‘The Sun’, Obertan pritet të firmosë një kontratë katërvjeçare me Red Devils, ndërkohë që kostoja e këtij transferimi është 8 milionë euro.

Në të kaluarën, për futbollistin patën shfaqur interes edhe ekipe si Çelsi, Arsenal e Inter.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *