Home / Sport / MERKATO, lëvizjet më të fundit që priten në Evropë

MERKATO, lëvizjet më të fundit që priten në Evropë

Volfsburgu vendosi përfundimisht për të mos shitur sulmuesin boshnjak Edin Dzeko. Milani është duke parë alternativën e brazilianit Luis Fabiano.

Klubi i Seviljas kërkon për kartonin e sulmuesit 15 milionë euro. Italianët mendojnë si alternativa edhe sulmuesit Adebajor dhe Huntelar.

Ndërkohë, drejtuesit e Milanit po vazhdojnë kontaktet me Porton për mbrojtësin Sisoko. Galiani aktualisht nuk mendon asnjë alternativë tjetër për krahun e majtë.

(Gazzetta dello Sport)

Milani vazhdon negociatat për repartin e sulmit. Alternativa është Huntelar. Holandezi mund të mbërrijë në Milano “gratis” për një vit, falë marrëdhënieve të “shkëlqyera” mes Milanit dhe Realit.
Përveç Emanuel Adebajorit, një tjetër mundësi është edhe Peter Krauç, një ish i Liverpulit.

(Corriere dello Sport)

Edhe francezi te Reali i Madridit. Karim Benzema rihap lojën. Tani Florentino Perez mendon të shesë; Milani mendon për Huntelar.

Shnajder: pëlqehet nga Interi si alternativë e Dekos.
Diarra: kërkohet nga Juventusi.
Drenthe: kalon tek Fiorentina.

Në merkato janë edhe dy holandezët: Van Nilsteroi dhe Van der Vart.

(Corriere della Sera)

Kalimi i Benzemasë tek Reali bën xhiron e Evropës.
Merkato e golit.

Trezege: Lion
Huntelar: Sevilja
Luis Fabiano: Milan
David Vila: Barcelona
Eto dhe Van Nilsteroi: Mançester Siti
Tevez: Çelsi.

(Repubblica)

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *