Home / Lajme / Maqedoni / Pero Stojanovski dha doreheqje

Pero Stojanovski dha doreheqje

Sipas këtij televizioni emrat e Ministrave të përmendeshin se do të lëshojnë kabinetin gjatë rekostruksionit të qeverisë vetë do të japin dorëheqje.

Dorëheqja e Stojanovskit nuk është e qartë se a vjen për shkak të presioneve të partive politike shqiptare apo pas ngjarjeve në USHT dhe paralelet në gjuhën shqipe në Shkup

Ministri I Arsimit dhe shkencës ka dhënë dorëheqje por në qeveri ende nuk konfirmohet asgjë lajmëron televizioni nacional A1.
Sipas këtij televizioni emrat e Ministrave të përmendeshin se do të lëshojnë kabinetin gjatë rekostruksionit të qeverisë vetë do të japin dorëheqje.

Dorëheqja e Stojanovskit nuk është e qartë se a vjen për shkak të presioneve të partive politike shqiptare apo pas ngjarjeve në USHT dhe paralelet në gjuhën shqipe në Shkup.
Ditë më parë dorëheqje dha edhe zëvendësministri për eurointegrime Ivica Bocevski

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *