Home / Sport / Peter Cech: Ancelotti njeriu i duhur per Chelsea

Peter Cech: Ancelotti njeriu i duhur per Chelsea

Portieri i Chelsea, Peter Cech thur elozhe per trajnerin e ri te skuadres, Carlo Ancelotti.

“Nese shikon CV-ne, nuk mund vecse te mendosh se kjo eshte nje zgjedhje e mire. Ai ka fituar Champions dhe kampionatin si trajner por keto kompeticione i ka fituar edhe si lojtar, prandaj mund te them se ka eksperience te madhe”, shprehet gardiani cek i portes se bluve. Ne vijim, ai ka theksuar se Ancelotti eshte njeriu qe i duhej skuadres se Chelsea. “Shpresoj te qendroje edhe 7 vjet me ne ashtu si ka bere me Milanin”, shton Cech. Ne fund te intervistes, ai u shpreh i zhgenjyer nga deklarata e trajnerit Scolari, sipas te cilit, ne dhomat e zhveshjes komandojne Drogba, Ballack dhe ai.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *