Home / Sport / Reali prezantoi Kakan

Reali prezantoi Kakan

Braziliani Leite Kaka të martën zyrtarisht është prezantuar si futbollist i realit. Në promovimin e prezantimit të tij në Stantiago Bernabeu kanë defiluar mbi 50 mijë shikues, nderkohe futbollisti ne shpine do te mbaje numrin 8.

Ylli brazilian, Kaka është prezantuar dje në mbrëmje si futbollist i ri i Realit. Promovimi i tij është bërë në stadiumin “Santiago Bernabeu”, ku kanë marrë pjesë afër 50.000 njerëz. Njëri nga futbollistët më atraktiv në botë, në “klubin mbretëror” do ta bartë numrin 8.
“Jam shumë i lumtur që do të luajë në këtë klub, historia e të cilit nuk mund të krahasohet me asnjë klub tjetër në botë. Shpresoj se edhe emri im do të mbetet i shkruar në historinë e Realit dhe do ta ndihmoj këtë klub për të fituar shumë trofe”, ka theksuar Kaka, i cili kaloi te Reali nga Milani për 65 milionë euro.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *