Home / Sport / Rikardo Kaka në rrugën e Di Stefanos dhe Zidanit

Rikardo Kaka në rrugën e Di Stefanos dhe Zidanit

Shembujt e Rikardo Kakasë tek Reali i Madridit janë legjendarët Alfredo di Stefano dhe Zinedin Zidan.

Sulmuesi brazilian e quan një kapitull të mbyllur Milanin, dhe tani kërkon të gdhendë emrin në klubin e lavdishëm madrilen.

“Kërkoj të shkruaj historinë e Realit dhe të vazhdoj në rrugën e Di Stefanos dhe Zinedin Zidanit”, deklaron Kaka për prestigjiozen “Marca”.

I pyetur për vlerën e kalimit nga Milani te Reali, Rikardo Kaka deklaron se ky çmim ia vlen përderisa spanjollët kanë paguar 67 milionë euro.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *