Home / Sport / Robinjo: Mançester Siti më i fuqishëm se Çelsi

Robinjo: Mançester Siti më i fuqishëm se Çelsi

Mancester Siti është fuqizuar mjaft me afrimin nga Junaited të sulmuesit argjentinas Karlos Tevez.

Sulmi i skuadrës së Mark Hughes përbëhet nga emra të frikshëm, të tillë si Robinjo, Elano dhe Tevez. Braziliani Robinjo shkon më tej duke deklaruar se skuadra e tyre është më e fortë se Celsi i Londrës madje.

“Celsi është një skuadër e madhe, por Siti ka formuar një grup më të fortë dhe më të fuqishëm se ata”, deklaron sulmuesi brazilian.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *