Home / Sport / Romario dënohet me tri vite e gjysmë burg

Romario dënohet me tri vite e gjysmë burg

Romario, kampion i botës me Brazilin në vitin ’94 dhe lojtar i suksesshëm i Barcelonës është dënuar me tri vite e gjysmë burgim për mashtrim fiskal.

Lajmin e ka bërë publik e përditshmja sportive franceze “L’Eqipue”.

Ish sulmuesi brazilian megjithatë ka gjetur një shteg shpëtimi. Ai mund ti shpëtojë burgut nese për të njëjtën masë dënimi punon për shërbimet sociale.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *