Home / Lajme / Maqedoni / Rufeja goditi 20 dele ne Kodren e Diellit

Rufeja goditi 20 dele ne Kodren e Diellit

Sipas rrëfimit të bariut ngjarja ka ndodhur në qendrën rekreativo sportive-Kodra e Dilleit, në vendin e quajtur Xhibra e Teqe rreth orës 17.00.Në vendngjarje kanë dalur ekip I Sektorit për Punë të Brendëshme në Tetovë dhe komisioni për vlerësimin e dëmëve nga fatkeqssitë elementare natyrore praën komunës së Tetovës

Tetovë, 1 korrik-20 dele të bariut Hasan Abduallhut nga fshati Shipkovicë kanë pësuar pasditën e së hënës nga rrufeja.Sipas rrëfimit të bariut ngjarja ka ndodhur në qendrën rekreativo sportive-Kodra e Dilleit, në vendin e quajtur Xhibra e Teqe rreth orës 17.00.

Në vendngjarje kanë dalur ekip I Sektorit për Punë të Brendëshme në Tetovë dhe komisioni për vlerësimin e dëmëve nga fatkeqssitë elementare natyrore praën komunës së Tetovës.Sipas informacioneve të Televizionitv Koha dëmi vlerësohet 2400 euro.

Ndërsa bëhet e ditur se bariu nga fshati Shipkovicë me anë të këtyre deleve ka mbajtur familjen e tij disa anërashe.Ndryshe gjatë muajit Prill po nga rufeja pësuan kopetë e deleve të Samir Kadrisë nga fshati Sellcë, në afërsi të fshatit Llacë.

Nga komuna e tetovës kanë bërë të ditur se në bazë të raportit të komisionit dhe brenda mundësive financiare do të ndihmohet ky bari I cili humbi një pjesë të kopesë së deleve(U.H)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *