Home / Sport / Schumacher nuk humbet kohe

Schumacher nuk humbet kohe

“Menjehere ne makine, sepse duam te fitojme e nuk prezantohemi per te bere shaka”. Keshtu thote presidenti i Ferrari-it, Luca di Montezemolo.

Michael Schumacher nuk humbet asnje minute. Testet nuk jane te lejuar, keshtu kampioni ka krijuar nje skuader me kliente, me ate grup miliarderesh qe kane blere njevendeshen.

Michael Schumacher, e ka marre borxh makinen te nje mik i tij dhe i ka kerkuar Maranello-s te beje shetitje me te nje dite. Asgje zyrtare, megjithate ndersa Kimi Raikkonen do te impenjohet per garen e Finlandes dhe Felipe Massa te mendoje te sherohet sa me pare, Schumi do te ngase makinen e 2007 dhe do te kete asistencen e kreut mekanik qe do ta ndjeke ate kilometer pas kilometri.

Cfare do te ndodhe? Askush nuk e di, na mbetet vetem te presim deri diten e gares.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *