Home / Sport / Vritet me arme zjarri Vernon Forrest

Vritet me arme zjarri Vernon Forrest

Ish-kampioni i boksit, Vernon Forrest eshte qelluar per vdekje disa here ne nje lagje ne juglindje te Atlantes, ne SHBA.

Sipas policise, 38 vjecari eshte grabitur dhe pas rezistences qe ka shfaqur eshte qelluar disa here ne shpine. Ende nuk dihen autoret e ngjarjes dhe policia po vijon hetimet.

Forrest ka qene kampion per peshat e lehta ne Federaten Boterore te Boksit (IBF) ne 2001-shin, kampion ne 2002-2003 ne peshat e lehta ne Keshillin Boteror te Boksit (WBC) dhe kampion per peshat e lehta ne vitet 2007-2008 dhe 2008-2009 ne WBC.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *