Home / Sport / Xavi del hapur: Më sillni Riberyn

Xavi del hapur: Më sillni Riberyn

Tashmë është kthyer në çështje nderi. Dy rivalët e La Ligas, Barcelona dhe Real Madridi, konkurrojnë për të transferuar superyllin e Bayern Munichut, Franck Ribery.

Në këtë pikë ka ndërhyrë edhe ylli i Barcës, Xavi, i cili ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të bëjnë më shumë për ta sjellë francezin në Camp Nou.

“Të kesh një lojtar të tillë në krah është e jashtëzakonshme. Ne e kemi përjetuar kualitetin e tij kur luajtëm kundër Bayernit (në Ligën e Kampionëve) dhe e shihnim se të gjitha rreziqet vinin nga ana e tij kur ai zotëronte topin. Do të ishte privilegj të luaja me të”.

“Unë nuk jam ai që vendos, mirëpo nëse nevojitet ndonjë shtytje për Riberyn unë do ta bëja”, ka thënë Xavi për “El Mundo Deportivo”.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *