Home / Sport / Ancelotti fiton sfiden e pare ndaj Fergusonit

Ancelotti fiton sfiden e pare ndaj Fergusonit

Ish trajneri i Milanit tashme trajner i Chelsea-t, Carlo Ancelotti e ka nisur me trofe aventuren e tij ne Angli. Blute e Londres fitojne trofeun e “Community Shield” ndaj Manchester Unitedit pas goditjeve te 11 metershave,pasi ndeshja u mbyll baraz 2:2.

Chelsea e ka nisur me trofe aventuren e tij në Angli. Chelsea fitoi trofeun e “Community Shield” ndaj Manchester Unitedit pas goditjeve të penalltive me rezultat 4:1. Koha e rregullt e takimit u mbyll me rezultatin e barabarte 2:2. Manchester United ishte ekipi i cili kaloi i pari ne epërsi me anë të Nani-t. Më pas do të ishte mbrojtësi portugez i londinezeve Carvalho që do të barazpeshonte ndeshjen dhe Lampard i cili kalon në epërsi “blutë”. Atëherë kur pritej fërshëllima e gjyqtarit dhe dorëzimit të trofeut të parë për Ancelotin në Angli, vjen edhe goli i Rooney në minutën e 90 në një pozicion të dyshimtë lojë. Pas përfundimit së kohës shtesë nga gjuajtja e penalltive lojtarët e Chelsea tregohen 100 përqind të saktë, ndërsa nga Manchester United penalltinë e humbin Evra dhe veterani Giggs.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *