Home / Sport / Aston Vila mposht Juven në finalen e Peace Cup

Aston Vila mposht Juven në finalen e Peace Cup

Aston Vila mposht Juventusin nga gjuajtjet e penalltive në finalen e “Peace Cup”, pasi rezultati i kohës së rregullt përfundoi në barazim 0-0.

Anglezët u treguan më të saktë nga penalltitë duke fituar me rezultatin 4-3. Për Juventusin gaboi Jakuinta dhe kapiteni Del Piero, ndërkohë që golat u shënuan nga Trezege, Amauri dhe Filipe Melo.

Formën më të mirë për ekipin e drejtuar nga Çiro Ferrara e tregoi portieri Bufon, i cili evitoi rastet për gol të Young, Carew dhe Albrighton.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *