Home / Sport / Bolt, rekord te ri boteror ne 200 m

Bolt, rekord te ri boteror ne 200 m

Usain Bolt ka shenuar nje rekord te ri boteror ne finalen e boterorit ne 200 metra. Xhamajkiani e ka realizuar garen per 19.19 sekonda.

Pas tij, kane ardhur Edward ne vend te dyte dhe Spearmon ne te tretin.

Dite me pare Bolt ne boterorin e atletikes qe po zhvillohet ne Gjermani vendosi nje rekord te ri boteror ne 100 metra duke e mbaruar garen per 9 sekonda e 58 te qindtat. Ai rezultat tejkaloi te gjitha parashikimet e specialisteve,duke ngjallur edhe dyshime per perdorimin e substancave te palejuara.
Mirepo pas analizave te bera u konfirmua se Bolt eshte i paster, ndersa rekordi i ri ne 200 metra vetem verteton faktin se behet fjale per njeriun me te shpejte ne histori.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *