Home / Sport / Champions, kalojne testin Lyon dhe Atletico

Champions, kalojne testin Lyon dhe Atletico

Lyon dhe Atletico Madrid jane me nje kembe ne fazen e grupeve te Champions League.

Skuadra franceze ka shkaterreuar 5-1 Anderlehtin ne ndeshjen e pare play-off dhe kjo ka bere qe ndeshja e kthimit per francezet te konsiderohet thjesht nje shetitje. Proven e ka kaluar edhe Atletico Madrid ne transferten e veshtire te Athines perballe Panathinaikos.

Spanjollet kane shenuar tre here ne porten kundershtare, ku dy prej golave u realizuan nga te perhershmit Forlan dhe Aguero. Argjentinasi ka mahnitur te pranishmit ne stadium me nje perle, duke treguar edhe nje here klasin e tij. Vendasit kane mundur te shenojne vetem dy gola ne porten e kundershtareve.

Fitore te paster 3-0 ka arritur Zyrihu ne fushen e Ventspils, ndersa Debreceni i Hungarise eshte shume afer fazes tjeter pasi triumfoi ne Sofje ndaj Levskit 2-1. Deshtim per austriaket e Salsburgut qe u munden 2-1 ne shtepi nga izraelitet e Maccabi Haifa, te cilet jane vetem nje hap larg endrres.

Rezultatet e ndeshjeve të para:

Levski-Debrecen 1:2
Ventspils-Zurich 0:3
Panathinaikos-Atl. Madrid 2:3
Salzburg-Maccabi Haifa 1:2
Lyon-Anderlecht 5:1

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *