Home / Sport / Fabregas do të mbetet në Arsenal

Fabregas do të mbetet në Arsenal

Sipas babait të tij, Cesc Fabregas do të mbetet në Arsenal së paku edhe për një sezon.

Francesc Fabregas Snr ka thënë për një radiostacion spanjoll se i biri i tij është “100 për qind futbollist i Arsenalit”, duke përjashtuar mundësinë e rikthimit në Barcelonë gjatë kësaj vere. Megjithatë, ai ka pranuar se kapiteni i Arsenalit do të jetë gjithmonë “i lidhur” me gjigantin katalan.

“Bota e futbollit është e çmendur dhe kurrë nuk mund të jeni të sigurt, por sot besoj se Cesc do të mbetet në Arsenal”, deklaroi ai.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *