Home / Sport / Fiorentina, oferte 9.5 milione euro per Xhemaijlin

Fiorentina, oferte 9.5 milione euro per Xhemaijlin

Palermo ka hezituar te beje oferten perfundimtare te Torino per Blerim Xhemailin dhe kjo nxiti Fiorentinen qe te provoje te “rrembeje” shqiptaro-maqedonasin me pasaporte zvicerane.

Pas renies se skuadres ne Serine B, 23-vjeçari do te largohet per te luajtur ne elite. Lista e klubeve qe jane te interesuara per sherbimet e tij eshte e gjate, por tashme duket se “violat” jane favoritet kryesore. Kjo edhe per faktin se pas kembenguljes se trajnerit Prandeli, drejtuesit e klubit jane te gatshem te paguajne deri ne 9.5 milione euro.

Transferimi te Fiorentina shihet me sy te mire edhe nga Xhemaili, i cili ne kete menyre do te kete shansin te luaje ne kupat e Europes (Champions ose Europa League, ne baze te rezultatit kunder Sportingut).

Ne anen tjeter, Palermo ofron “vetem” 4.5 milione euro, nje shifer qe duket se nuk e kenaq presidentin e Torinos, Kairo: “Xhemailin e shes vetem per nje shifer te rendesishme, ashtu si shita Rosinen”.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *