Home / Sport / Flavio Roma firmos për një vit me Milanin

Flavio Roma firmos për një vit me Milanin

Lojtar stoli te Monaco, titullar te Milani. Mund të jetë kthesa e karrierës për Flavio Romën.

Dje mbrëma Milani ka zgjidhur në mënyrë konsensuale kontratën me portierin australian Zjelko Kalac dhe ka blerë kartonin e portierit italian të Monacos Flavio Roma.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi i rrugës Turati nëpërmjet një publikimi në faqen e tij online.

Roma ka firmosur një kontratë deri në 30 qershor të vitit 2010.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *