Home / Sport / Gjermani, himni i Shalke 04 polemika nga muslimanet

Gjermani, himni i Shalke 04 polemika nga muslimanet

Himni i skudres gjermane te Schalke 04 mund te kthehet ne objekt polemikash mes botes muslimane dhe Gjermanise.

Kritika te forta i adresohen kryesisht strofes se trete te himnit “Bardhelu sa te dua” i cili kendohet ne AufShalke Arena.

“Muhamedi ishte nje profet i cili nuk ia kishte idene futbollit, por mes shume ngjyrash edhe ai zgjodhi te bardhen dhe blune”, jane vargjet e himnit.

Kenga e kenduar nga tifozet e Gelsenkirchen para cdo ndeshje po rrit gjithmon edhe me shume tensionet me muslimanet.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *