Home / Sport / Interi, 20 milionë euro për Sneijder

Interi, 20 milionë euro për Sneijder

Konkurrenca e Chelseat, por sidomos dëshira e trajnerit të Realit, Pellegrini për të mos e lëshuar e kanë detyruar Interin të ngrejë ofertën për fantazistin holandez, Sneijder.

Sikundërse mësohet mes klubeve është rënë dakord për një shifër rreth 20 milionë euro ndërsa vetë lojtari është shprehur i kënaqur të firmosë një kontratë katër vjeçare me zikaltrit.

Reali i Madridit kërkon të shesë sa më parë treshen holandeze Sneijder, Van der Vaart e Robben dhe të sigurojë rreth 60 milionë euro.

Shifra tepër e kënaqshme e ofruar nga Interi duket se do ta bindë presidentin Florentino Perez të pranojë transferimin.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *