Home / Sport / Juve fiton trofeun Tim

Juve fiton trofeun Tim

Juventusi ka mposhtur Interin dhe Milanin për t’u shpallur fitues i Trofeo Tim, e cila zhvillohet ndërmjet tre skuadrave më të suksesshme italiane.

Në përballjen e parë Zonja e Vjetër e mposhti Interin pas ekzekutimit të penalltive, 7-6, ju penalltinë decisive e shndërroi në gol Legrotaglie.

Përballja e dytë 45-minutëshe e zhvilluar ndërmjet bardhezinjve dhe kuqezinjve, ka përfunduar me fitoren e të parëve me rezultat prej 2-0.

Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi Amauri (14’), ndërsa Vincenzo Iaquinta dyfishoi epërsinë e Juves (32’.

Ndërkaq ndeshja Milan-Inter përfundoi me fitoren e zikaltërve me gol të Balotellit.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *