Home / Sport / Liga e Kampioneve, përplasje gjigantësh

Liga e Kampioneve, përplasje gjigantësh

Shorti i hedhur në Monte Karlo për tetë grupet e Ligës së Kampioneve ka rezervuar përballje gjigante që në këtë fazë.

Përplasjet më interesante janë ato italo-spanjolle, ndërsa për klubet angleze shorti është treguar më bujar. Në sy bie grupi C, ku do të ndeshen dy skuadrat më të mëdha të planetit, Milani dhe Reali i Madridit.

Më mbrapa nuk mbetet as grupi F, ku Barcelona dhe Interi rezervojnë një tjetër përplasje gjigante italo-spanjolle. Më poshtë do të paraqesim të tetë grupet e Ligës së Kampioneve për këtë sezon.

Grupi A

Bajern Mynih
Juventus
Bordo
Makabi Haifa

Grupi B

Mançester J.
Cska MosKa
Beshiktash
Volfsburg

Grupi C

Milan
Real Madrid
O. Marsej
Zyrih

Grupi D

Çelsi
Porto
Atletiko Madrid
Apoel Nikosia

Grupi E

Liverpol
Lion
Fiorentina
Debreçen

Grupi F

Barcelona
Inter
Dinamo Kiev
Rubin Kazan

Grupi G

Sevilia
Ranxhers Glasgou
Shtutgart
Urziçeni

Grupi H

Arsenal
Alkmar
Olimpiakos
Standard Liezhi

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *