Home / Sport / Liga e Kampionëve, sot plotësohen grupet

Liga e Kampionëve, sot plotësohen grupet

Do të luhen sot në mbrëmje ndeshjet e kthimit të fazës së fundit paraeliminatore të Ligës së Kampionëve, nga ku do të dalin edhe pesë skuadrat e fundit që do të marrin pjesë në fazën e grupeve.

Pesë skuadrat që do të dalin sonte, do t’u bashkohen atyre që u kualifikuan mbrëmë dhe së bashku me 22 ekipet e kualifikuara direkt nga kampionatet europiane, do të plotësojnë 32 skuadrat për shortin që do të hidhet të premten në Nion të Zvicrës.

Ja ndeshjet që do të luhen sonte:

Apoel Nikozia – Kopenhaken (0-1)
Arsenal – Selltik (2-0)
Fiorentina – Sporting Lizbonë (2-2)
Olimpiakos – Sherif (2-0)
Shtutgart – Timisoara (2-0)

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *