Home / Sport / Melo thumbon Ronaldon: Mëso si luhet nga Del Piero

Melo thumbon Ronaldon: Mëso si luhet nga Del Piero

Mesfushori i Juventusit Felipe Melo ka thumbuar blerjen e re të Realit të Madridit Cristiano Ronaldo.

Braziliani ka deklaruar se Ronaldo duhet të bazohet në hapat e yjeve të Juventusit Buffon dhe Alessandro Del Piero.

“Ai duhet të mësojë nga eksperienca e lojtarëve të mëdhenj siç janë Buffon dhe Del Piero dhe ti shikojë ata se si luhet futboll”, ka qenë deklarata e mesfushorit bardhezi transferuar këtë verë tek Juventusi.

“Mendoj se çdo futbollist duhet të ndjekë hapat e një futbollisti që është më i mirë se ai”, ka përfunduar ngacmimin e tij Felipe Melo.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *