Home / Sport / Piloti Felipe Masa lë spitalin e Budapestit

Piloti Felipe Masa lë spitalin e Budapestit

Piloti i skuterisë së Ferrarit, Felipe Masa doli nga spitali i Budapestit ku ishte i shtruar pas incidentit të korrikut gjatë provave zyrtare të çmimit të Madh të Hungarisë.

Masa është futur me barelë në një avion privat dhe është nisur me destinacion San Paolon në Brazil.

Në një intervistë të publikuar të dielën nga e përjavshmja britanike “News of the World”, piloti brazilian, sipas fjalëve të vëllait të tij Eduart, tha se ka shumë fat që është ende gjallë dhe se pavarësisht aksidentit do të garoje sërish.

“Ne Hungari do të kisha fituar. Ishte gara ime. Nuk arrij ende ta besoj se garën e ka fituar Hamilton dhe se shoku im i skuadrës Raikonen doli i dyti”, mësohet të jetë shprehur Masa.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *