Home / Sport / Reali fiton trofeun “Santiago Bernabeu”

Reali fiton trofeun “Santiago Bernabeu”

Galaktikët mundën mbrëmë danezët e Rozenborgut 4-0.

Në një stadium të tejmbushur, vendasit fituan për herë të gjashtë rresht këtë trofe.

Francezi Karim Benzema shënoi dy herë në pjesën e parë (12’ dhe 27’), gola që u pasuan nga një gol mjaft i bukur, i realizuar nga Lasana Diara. Kapiteni Raul mbylli serinë e golave në minutën e 10të të pjesës së dytë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *