Home / Sport / Seria A, Milani e nis me fitore, Fiorentina barazon

Seria A, Milani e nis me fitore, Fiorentina barazon

U luajtën ndeshjet e para të kampionatit italian. Milani fitoi 2-1 ndaj Sienës, kurse Bolonja dhe Fiorentina u ndanë në barazim 1-1.

Sulmuesi brazilian Aleksandre Pato shënoi dy herë në minutat ’29 dhe ’48, duke e bërë të pavlefshëm golin e shënuar nga Gezal për vendasit.

Në takimin tjetër, Fiorentina ka barazuar 1-1 në fushën e Bolonjës. Për vjollcët shënoi kapiteni Adrian Mutu.

Sot pritet të luhen ndeshjet e tjera për javën e parë të Serisë A.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *