Home / Sport / Vale Rossi pa rivale edhe ne BrnoVale Rossi pa rivale edhe ne Brno

Vale Rossi pa rivale edhe ne BrnoVale Rossi pa rivale edhe ne Brno

Valentino Rossi ka hedhur nje hap te sigurt drejt titullit kampion ne Moto GP.

Italiani i Yamaha-s ka fituar edhe ne garen e Brno-s per cmimin e madh te Cekise, duke e cuar ne 50 diferencen e pikeve me vendin e dyte te renditjes qe mbahet nga shoku i skuadres, Jorge Lorenzo. S

panjolli ka qene protagonisti negativ i dites se sotme pasi ai nuk arriti te qendronte ne piste gjate duelit me Rossi-n, duke u rrezuar ne nje kthese te ngushte. Vendi i dyte per Dani Pedrosa-n, i ndjekur nga Toni Ellias, Andrea Dovizioso dhe Loris Capirossi.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *