Home / Sport / Van Gal e nis më keq se Klinsmani

Van Gal e nis më keq se Klinsmani

Në tre ndeshjet e para në Bundesligë nën drejtimin e trajnerit hollandez, Bajerni i Mynihut ka arritur të marrë vetëm 2 pikë.

Për teknikun bavarez, ky është një fillim më i keq se ai i paraardhësit të tij, Jurgen Klinsman. Pas humbjes së fundit ndaj të sapongjiturve të Maincit, Bajerni ka grumbulluar vetëm dy pikë nga 9 të mundshme, duke u renditur në vendim e 12-të.

Tashmë mund të thuhet se ekipi gjerman ka hyrë zyrtarisht në krizë, edhe pse Van Gal nuk shqetësohet: “Situata aktuale nuk më trëmb, kam 20 vjet që drejtoj dhe e di se çfarë jam i aftë të bëj,”- thotë ai. Ndërkohë, bavarezët ndodhen pesë pikë larg kryesuesve të Leverkusenit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *