Home / Sport / Zyrtare: Xabi Alonso në Real Madrid

Zyrtare: Xabi Alonso në Real Madrid

Liverpool ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Real Madridin për të lejuar largimin e mesfushorit spanjoll Xabi Alonso nga Anfield.

Lojtari tash do të zhvendoset në Bernabeu sapo t’i kalojë me sukses testet mjekësore, për të cilën gjë nesër do të udhëtojë në Madrid.

“Liverpooli këtë mbrëmje konfirmon se ka arritur marrëveshje për shitjen e Xabi Alonsos në Real Madrid. Kushtet e marrëveshjes do të mbeten të fshehta dhe të pazbuluara”, thuhet në deklaratën e Liverpoolit.

Sipas mediave angleze shuma e transferimit ka qenë 34 milionë funte dhe Liverpooli nuk ka pranuar të zbresë aspak çmimin e lojtarit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *