Home / Sport / Zyrtare: Xhemajli i bashkëngjitet Parmës

Zyrtare: Xhemajli i bashkëngjitet Parmës

Skuadra e Parmës ka konfirmuar se gjatë këtij sezoni, mesfushori i Torinos, Blerim Xhemajli, do të luajë për skuadrën e porsatransferuar në Serie A.

Faqja zyrtare e klubit fcparma.com shkruan se tetovari do t’i bashkëngjitet Parmës në formë huazimi, me mundësinë që në fund të sezonit Parma ta blejë gjysmën e kartonit të tij.
Shumë zhurmë mediale kohët e fundit se Blerim Xhemajli do të kalojë në këtë skuadër apo atë tjetrën me renome evropiane. Sipas uebfaqes së skuadrës së futbollit Parma, e cila sapo është rikthyer në shoqërinë elite të Italisë, përforcoi radhët me mesfushorin e shquar të Torinos, Xhemajlin. Blerim Xhemajli me prejardhje nga Tetova llogaritet si një përforcim i duhur që mund të jep potencialin në Parmën e cila ka ambicie të mëdha këtë vit. Xhemajli më shumë do të jetë në formë të huazimit, me mundësinë që në fund të kampionatit Parma ta blejë gjysmën e kartonit të tij. Bëhet e ditur se si shkëmbim për shqiptarin me pasaportë zvicerane, Torino do ta marrë po ashtu në formë huazimi, sulmuesin Daniele Vantaggiato. Çdo gjë është e qartë, Xhemajli vendosi për të ardhmen e tij dhe vetëm pritet të dëshmojë lojëra sa m

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *