Home / Sport / Barcelona e do Baptistan

Barcelona e do Baptistan

Mungesa e Yaya Toure-s dhe Seydou Keita-s te cilët do të marin pjesë në Kupën e Shteteve Afrikane, ka bërë që drejtuesit e Barcelonës të kërkojnë alternativa për të mbuluar shprastirat. Caku numër 1 është Baptista, ndërsa mendohet edhe për Poulsen-in.

Barcelona dëshiron ta kthejë sulmuesin e Romës, Julio Baptista në Spanjë. Ish mesfushori i Real Madridit është objektiv i gjigantit katalan për afatin kalimtar të janarit, ka njoftuar e përditshmja sportive El Mundo Deportivo.

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, është i brengosur për mungesën e Yaya Toure dhe Seydou Keita në Kupën e Shteteve Afrikane dhe synon të zgjerojë ekipin në janar. Përveç Baptistas, Guardiola po ashtu është i interesuar edhe për mesfushorin e Juventusit, Christian Poulsen.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *