Home / Sport / Çka po i thotë Mourinnho në vesh Eto’s?

Çka po i thotë Mourinnho në vesh Eto’s?

Një moment interesant ka ndodhur gjatë super-derbit Inter-Barcelona. Pas një dueli me futbollistët kundërshtarë, Eto’o u gjetë i shtrirë në tokë jashtë terrenit, ndërsa i është ofruar Mourinho, duke i folur dicka në vesh. Ka mjaftuar kjo që të lindë një kureshtje e madhe se cka në fakt i tha Mourinho Eto’o-s?!

Interit nuk iu ndezën motorët që ta gjunjëzojnë Barcelonën me shumë yje. Rezultati baras 0:0 në një superderbi. Jose Mourinnho, trajner i Interit, që njihet për taktikat të paparashikueshme të tij për t’i mundur rivalët e mëdhenj. Në kampionatin italian e kishte deklasuar Milanin 4:0, në Champions Leagua kishte menduar se edhe Barcelonën do ta thyejnë jo më rezultat bindës, të paktën të fitojnë, por nuk e gjetën mundësinë të bëjnë këtë. Eto’o i rrëzuar në fushë, duke u ngritur në këmbë, Mourinhho i flet në veshë. Një foto interesante dhe që ka shumë mënyra të komentohet se çka po i thotë Mourinnho në vesh Eto’os. Spekulohet se i ka thënë:”Eto’os shpërthe vëlla, gjeje hapësirën dhe mos të dhimbset ish-skuadra e jote”.
Eto’o megjithëse e ka njohur fortë mirë repartin e mbrojtjes së Barcelonës, nuk arriti t’i gjejë pikat e dobëta që të shënoi golin. Edhe mbrojtja e Barcelonës e ka ditur mirë si merr frymë Eto’o, e kanë ruajtur më dinakëri dhe nuk e kanë lënë t’i gëzohet golit të fitores.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *