Home / Sport / Dunga thërret Adrianon, Ronaldinjo në pritje

Dunga thërret Adrianon, Ronaldinjo në pritje

Trajneri brazilian ka shpallur listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve “Afrikë e Jugut 2010” me Perunë dhe Bolivinë.

Megjithëse Brazili e ka siguruar tashmë kualifikimin, kreu i pankinës së “Seleçaos” nuk ka dashur të bëjë shumë eksperimente, duke grumbulluar të njëjtët lojtarë si në ndeshjet e kaluara.

Kështu, janë thirrur Hulio Sezar, Lusio, Maikon e Huan nga Seria A, ndërkohë që ka mbetur jashtë listës Robinjo, i cili po vuan një dëmtim, Ronaldo, sepse sipas Dungës, nevojitet një grup koherent, si dhe Ronaldnjo, për të cilin trajneri brazilian ka lëshuar fjalë të mira.

“Është një kampion i madh, me cilësi të jashtëzakonshme. Duhet ta ndihmojmë, jo të publikojmë lajme negative për të në këtë moment. Nuk po kërkoj të ndalen kritikat ndaj tij. Por nuk mund të shpiken lajme të rreme. Duhet ta respektojmë dhe ta lëmë të qetë, derisa të rikthehet ai që të gjithë duam. Në këtë mënyrë – shtoi Karlos Dunga -, ai e ka hapur rrugën në kombëtare.”

Ja lista e të grumbulluarve:

Portierë: Julio Cesar (Inter), Victor (Gremio).
Mbrojtës: Maicon (Inter), Daniel Alves (Barcellona), Lucio (Inter), Juan (Roma), Luisao (Benfica), Miranda (San Paolo), Naldo (Werder Brema), André Santos (Fenerbahçe), Filipe (Deportivo La Corona).
Mesfushorë: Gilberto Silva (Panathinaïkos), Sandro (Internacional), Lucas (Liverpool), Josué (Wolfsbourg), Elano (Galatasaray), Ramires (Benfica), Alex (Spartak Mosca), Kakà (Real Madrid), Diego Souza (Palmeiras).
Sulmues: Luis Fabiano (Siviglia), Adriano (Flamengo), Nilmar (Villarreal), Diego Tardelli (Atlético Mineiro).

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *