Home / Sport / EuroU21, Shqiperia fiton ndaj Azebaxhanit

EuroU21, Shqiperia fiton ndaj Azebaxhanit

Kombetarja shqiptare e Under 21 ka fituar ne stadiumin Niko Dovana te Durresit ndeshjen e vlefshme per Kampionatin Europian kunder Azerbaxhanit me rezultatin e ngushte 1-0.

Takimi ka nisur i qete dhe pa shume raste per shenim nga te dyja skuadrat dhe pjesa e pare eshte mbyllur me rezutatin e bardhe 0-0.

Me nisjen e fraksionit te dyte te ndeshjes te rinjte tane intensifikuan perpjekjet per te gjetur rrugen e rrjetes dhe pas disa rasteve rradhazi te shperdoruara ishte Karabeci i cili ne minuten e 63 kalon kuqezinjte ne avantazh duke sigurar 3 pike mjaft te vlefshme.

Pas zhvillimit te ndeshjes se trete te vlefshme per grupin 10 qualifikues kuqezinjte e rinj ndodhen ne vendin e trete me dy ndeshje me shume te luajtura se Austria, Bjellorusia dhe Azerbaxhani. Nderkohe qe grupi kryesohet nga Skocia me 6 pike te grumbulluara ne dy ndeshje.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *