Home / Sport / FIFA i çon “selam” FFK-së: Jemi duke shqyrtuar situatën e juaj

FIFA i çon “selam” FFK-së: Jemi duke shqyrtuar situatën e juaj

Shtëpia e futbollit botëror (FIFA), të martën i ka dërguar një shkresë Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) të nënshkruar nga presidenti i saj, Sep Blater.

Federata e Futbollit e Kosovës ka marrë dje një shkresë nga shtëpia e futbollit botëror, FIFA, të nënshkruar nga presidenti i saj, Sepp Blatter.

Në këtë letër thuhet: “I nderuari president Vokrri, ju faleminderit për letrën tuaj të datës 24 gusht, 2009. Ne jemi duke shqyrtuar situatën (rastin) tuaj në pikëpamje jo vetëm të federatës, por edhe të klubeve dhe lojtarëve. Ne do t’u kontaktojmë sërish pas takimit të ardhshëm të Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, i cili do të zhvillohet në fund të këtij muaji në Rio de Zhaniero”.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *