Home / Sport / Ibra-Mesi i dhurojnë fitoren Barcelonës

Ibra-Mesi i dhurojnë fitoren Barcelonës

Katalanasit mundën 2-0 në transfertë Getafen, duke iu kundërpërgjigjur Real Madridit me të njëjtën monedhë.

Pas një pjese të parë me rrjeta të paprekura, Kampionët e Europës realizuan dy herë me Ibrahimoviç dhe Mesin.

Në minutën e 21-të të pjesës së dytë, “Ibrakadabra” kaloi Barcelonën në avantazh, pasi devijoi lehtë një krosim të Erik Abidal.

Ish-sulmuesi i Interit ishte protagonist edhe në golin e dytë të shënuar nga Mesi në minutën e 75-të. Suedezi dha një superkrosim për talentin argjentinas, i cili nuk e pati të vështirë të shënojë me kokë, duke vulosur rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Getafe 0 – 2 Barcelona

Getafe: Ustari; Cortés, Rafa, “Cata” Díaz, Mané; Pedro León (Manu del Moral, min. 66), Adrián (Pedro Ríos, min. 78), Celestini, Parejo (Casquero, min.58); Albín; Soldado.

Barcelona: Víctor Valdés; Puyol (Alves, min. 67) Piqué, Chygrynskiy, Abidal; Keita, Touré, Xavi; Jeffren (Messi, min. 58), Pedro (Iniesta, min. 58), Ibrahimovich.

Golat: 0-1, min. 66: Ibrahimovich; 0-2, min. 75: Messi

Kartonë të verdhë: Keita (min. 51); Soldado (min. 77)

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *