Home / Lajme / Maqedoni / Kapen edhe dy të dyshuarit për vrasjen

Kapen edhe dy të dyshuarit për vrasjen

Pas marrjes së masave taktiko-operative të koordinuara për locimin e tyre, te enjten në orën 2 në mëngjes janë privuar nga lira 24 vjeçari A.M dhe 19 vjeçari J.XH që të dy nga fshati Gjermë”, njofton policia e Tetovë

Tetovë, 17 shtator-Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë ka arrestuar dy personat tjerë të dyshuar për vrasjen e 57 vjeçarit Ismet Jaja nga Tetova, pas të cilëve ishte lëshuar edhe fletëarrest.

“Pas marrjes së masave taktiko-operative të koordinuara për locimin e tyre, te enjten në orën 2 në mëngjes janë privuar nga lira 24 vjeçari A.M dhe 19 vjeçari J.XH që të dy nga fshati Gjermë”, njofton policia e Tetovë.
Gjatë arrestimit tek J.Xh është marrë një pushkë automatike e prodhimit kinez , me kornizë me një plumb kalibër 7, 62.Arma e gjetur do të dërgohet për analizë ndërsa A.M dhe J,XH sot do të nxiren para gjykatësit hetues në gjykatën themelore në Tetovë.

Ndaj tyre dhe ndaj H.Sh poashtu nga fshati Gjermë dje policia ka inicuar pedi penale për vrasje.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *