Home / Lajme / Maqedoni / Kronika e zezë

Kronika e zezë

Shkel plakun dhe ik në drejtim të panjohur

Të enjten rreth orës 14 e 15 minuta në rrugën Boris Kidriç numër 23 në Tetovë një motorist, identiteti I të cilit ende është I panjohur për organet e policisë, ka goditur 85 vjeçarin S.L nga Tetova dhe ka ikur në drejtim të panjohur.Gjatë këtij aksidenti plaku 85 vjeçar ka marrë lëndime në kokë dhe në trup dhe është dërguar në spitalin klinik të Tetovës.
Policia punon në kajpen e motoristit I cili goditi plakun dhe iku në drejtim të panjohur

Tre të lënduar në një aksident trafiku

Të enjten rreth orës 12 e 10 minuta në rrugën rregjionale Tetovë-jazhincë në afërsi të fshatit Neproshten, janë aksidentuar automjet ngarkues I tipit Mercedes I drejtuar nga 34 vjeçari I.A nga fshati Sllatinë dhe veturë Seat Ibiza me targa të Shkupit e drejtuar nga 47 vjeçari F.S nga Radusha.Gjatë këtij aksidenti vozitësi I kamionit ka marrë lëndime të rënda dhe mënjëherë është dërguar në klinikat e Shkupit, ndërsa bashkëudhatëri I tij Z.R 52 vjec, pas dhënies së ndihmës së parë në spitalin klinik në Tetovë është lëshuar për kurim shtëpiak.Lëndime të rënda ka marrë edhe bashkëudhatëri në Seat Ibiza S.A 30 vjec nga Radusha I cili mënjëherë është dërguar në klinikat e Shkupit.

Shkel plakun dhe ik në drejtim të panjohur

Të enjten rreth orës 14 e 15 minuta në rrugën Boris Kidriç numër 23 në Tetovë një motorist, identiteti I të cilit ende është I panjohur për organet e policisë, ka goditur 85 vjeçarin S.L nga Tetova dhe ka ikur në drejtim të panjohur.Gjatë këtij aksidenti plaku 85 vjeçar ka marrë lëndime në kokë dhe në trup dhe është dërguar në spitalin klinik të Tetovës.
Policia punon në kajpen e motoristit I cili goditi plakun dhe iku në drejtim të panjohur

Rrahje në oborrrin e Shkollës

Të mërkurën rreth orës 15 në oborrin e Shkollës së mesme tekstile Gjoçe Stojçevski në Tetovë janë rahur katër nxënës edhe atë dy të vitit të katërt dhe dy të vitit të dytë.Pas një zënke verbale ata kanë këmbyer edhe disa grushta dhe më pas janë ndaluar nga tjerët.Në prani të psikologut është biseduar me katër nxënësit që kanë marrë pjesë në rahje ndërsa tek njëri prej tyre është gjetur edhe një boks hekuri.Sipas policisë do të inicohen padi adekuate ndaj atyre që kanë qenë të involvuar në këtë rahje.Policia nuk ka dhënë detaje për motivet e kësaj zënke.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *