Home / Sport / Liga e Kampioneve : Inter-Barcelona baras, Arsenali triumfoi

Liga e Kampioneve : Inter-Barcelona baras, Arsenali triumfoi

Liga e Kampioneve dhuroi të tjera emocione për të gjithë sportdashësit me ndeshjet e para të katër grupeve të dytë.

Super sfida e kësaj mbrëmje, ajo mes Interit dhe Barcelonës përfundoi në barazim të bardhë 0-0. Kampionët e Spanjës kontrolluan totalisht lojën, por pa arritur dot të krijojnë raste për shënim. Ndeshja tjetër e grupit F, ajo mes Dinamos së Kievit dhe Rubin Kazanit përfundoi në favor të vendasve me rezultatin 3-1.

Në ndeshjet e grupit E, skuadrat pritëse të Liverpulit dhe Lionit fituan respektivisht nga 1-0 përballë Debrecenit dhe Fiorentinës.

Në grupin G, spanjollët e Seviljas arritën një fitore të pastër 2-0 përballë modestëve të Unirea Uzircenit. Ndërkohë që Shtutgarti nuk arriti të shkonte më shumë se barazimi 1-1 në shtëpinë e vet përballë rivalëve të Renxhersit.

Olimpiakosi i Pireut fitoi minimalisht 1-0 kundër Alkmarit në ndeshjen e vlefshme për grupin H. Ndërkohë, po në këtë grup Arsenali arriti të kthejë disavantazhin e dy golave duke fituar 3-2 në fushën e modestëve të Standard Liezhit.

Grupi E
Liverpool-Debrecen 1:0 (1:0)
Lyon-Fiorentina 1:0 (0:0)

Grupi F
Dynamo (K)-Rubin 3:1 (0:1)
Inter-Barcelona 0:0

Grupi F
Sevilla-Unirea U. 2:0 (1:0)
Stuttgart-Rangers 1:1 (1:0)

Grupi H
Olympiakos-AZ Alkmaar 1:0 (0:0)
Standard-Arsenal 2:3 (2:1)

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *