Home / Sport / Liga Spanjolle, nën diktatin e Ligës së Kampioneve

Liga Spanjolle, nën diktatin e Ligës së Kampioneve

Në javën e dytë të Ligës Spanjolle sot do të luajnë të katër ekipet që marrin pjesë në Ligën e Kampioneve.

Me siguri që trajnerët kanë menduar të mos aktivizojnë lojtarët më të mirë duke parë edhe përballjet e mesjavës në Ligën e Kampioneve. Për Barcelonën pritet një ndeshje fortë në transfertë kundër Getafes dhe Guardiolës i duhet të bëjë mirë llogaritë edhe për transfertën tjetër të vështirë kundër Interit ditën e mërkurë. Reali luan në Barcelonë kundër Espanjolit, ndërsa Atletiko Madridit dhe Sevilja luajnë në fushat e tyre për harruar humbjet në javën e parë të kampionatit.

Liga Spanjolle, java II
18:00 Atletiko Madrid – Rasing Santander
18:00 Getafe – Barcelona
20:00 Espanjol – Real Madrid
22:00 Sevilja – Saragoza

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *