Home / Lajme / Maqedoni / Prej sonte në vend reshje më intensive të shiut

Prej sonte në vend reshje më intensive të shiut

Nga Drejtoria për punë hidrometerologjike paralajmërojnë se moti i ndryshueshëm do të vazhdojë edhe gjatë ditës së nesërme me reshje të përkohëshme të shiut dhe me paraqitjen e bubullimave. Reshjet vende-vende do të jenë më intensive dhe pritet që lokalisht të bien më shumë se 20 litra në metër katror

Gjatë natës së sotme vendi ynë do të bjerë nën ndikimin e një vale të lagësht nga Mesdheu dhe që në orët e herëta të mëngjesit, veçanërisht në pjesët perëndimore të vendit pritet që të ketë reshje më intensive të shiut.

Nga Drejtoria për punë hidrometerologjike paralajmërojnë se moti i ndryshueshëm do të vazhdojë edhe gjatë ditës së nesërme me reshje të përkohëshme të shiut dhe me paraqitjen e bubullimave. Reshjet vende-vende do të jenë më intensive dhe pritet që lokalisht të bien më shumë se 20 litra në metër katror

Gjithashtu lexo

Armata e Maqedonisë shënon 25 vjetorin e formimit të saj

Armata e Republikës së Maqedonisë sot shënon 25 vjet nga formimi i saj. Solemniteti qendror është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *