Home / Sport / Shkëlqen Kaka, Reali fiton sërish

Shkëlqen Kaka, Reali fiton sërish

Madrilenët fituan mbrëmë në transfertën ndaj Espanjolit me rezultatin e thelë 3-0.

Pas një kombinimi me Kaka, Granero kaloi galaktikët në avantazh në minutën e 39-të të takimit.

Ish-ylli i Milanit isht protagonisti kryesor edhe në golin e dytë të shënuar nga Guti në minutën e 77-të.

Në fund ka kohë edhe për një gol nga Kristiano Ronaldo. Transferimi më i shtrenjë i të gjitha kohërave,i futur në pjesën e dytë realizoi në minutën fundit golin e tretë për ekipin madrilen.

Espanjol 0 – 3 Real Madrid

Espanjol: Kameni; Chica, Pareja, Forlín, David García; Moisés Hurtado; Nakamura (De la Peña, m. 46) Verdú, Luis García; Iván Alonso (Corominas, m. 46) y Raúl Tamudo (Callejón, m. 85).

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Albiol, Metzelder, Marcelo; Granero, Xabi Alonso, Guti, Kaká (Lass, m. 80); Higuaín (Raúl, m. 74) y Benzema (Cristiano Ronaldo, m.66).

Golat: 0-1, m. 39: Granero. 0-2, m. 77: Guti. 0-3, m. 90: Cristiano Ronaldo.

Kartonë të verdhë: (m. 52), Chica (m. 56), Granero (m. 68), Xabi Alonso (m. 77).