Home / Sport / Tiago Mota, një muaj stop

Tiago Mota, një muaj stop

Nga analizt rezultoi se mesfushori brazilian ka një dëmtim në këmbën e majtë, i cili do ta mbaj atë një muaj larg fushave të lojës.

Mota u detyrua të lërë fushën vetëm 15 minuta pasi kishte hyrë si zëvendësues në fillim të pjesës së dytë në ndeshjen e së dielës kundër Kaljarit, e fituar me vështirrësi 2-1 nga zikaltrit.

Tiago Mota u ankua për dhimbje dhe lëndim të lehtë edhe pas ndeshjes ndaj Milanit, por atëherë u riaftësua shpejt dhe ishte i gatshëm për takimin me Barcelonën.

Pas kontrolleve mjekësore që ukryen dje, Interi pohoi në faqen zyrtare se Mota ka dëmtim dhe se do të vazhdojë programin e rikuperimit, që mund të zgjasë më shumë se një muaj.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *