Home / Sport / Toti i pikëlluar për veprimin e tifozëve

Toti i pikëlluar për veprimin e tifozëve

Kapiteni i Romës, Françesko Toti, ka pranuar se e ka lënduar së tepërmi veprimi i tifozëve, të cilët ia kthyen prapa fanellën, të cilën ai e hodhi në tribuna pas fitores së shënuar të dielën kundër Fiorentinës….

Toti në fitoren 3:1 realizoi dy gola dhe pas ndeshjes dëshironte që gëzimin ta ndante me tifozët, duke ia hedhur fanellën e tij me numrin 10. Por, fanella shumë shpejt u rikthye në fushë e stadiumit Olimpik. “As që e kam vërejtur se çfarë ka ndodhur të dielën në fushë. Edhe pse do të dëshiroja të shihja atë që ndodhi. Një mik më thirri në telefon dhe më tregoi se çfarë kishte ndodhur. Ai veprim i tifozëve më lëndoi shumë, thjeshtë isha si njeri i plagosur dhe shumë i pikëlluar. A do ta hedh sërish fanellën në tribuna? Të shohim”, ka theksuar 33-vjeçari Toti. Supozohet se tifozët janë zemëruar me idhullin e tyre për shkak të zhagitjes së nënshkrimit të kontratës së re pesëvjeçare. Por, ata këmbëngulin se kjo ishte vetëm një protestë për nismën e dobët në këtë edicion të skuadrës së tyre.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *