Home / Sport / A/H1N1, shtyhet takimi mes Marsejes dhe PSG-se

A/H1N1, shtyhet takimi mes Marsejes dhe PSG-se

Shtyhet ndeshja e vlefshme per kampionatin francez, Olimpik Marseje- Paris Saint Germain pas rezultimit pozitiv ne analizat e A/H1N1 te lojtarit te trete ne radhet e skuadres kryeqytetase.

Analizat mjekesore kane rezultuar pozitive edhe ndaj Xheremi Klement pas verifikimit te pare te Ludovik Zhuli dhe Mamadou Sakho.

Nderkohe qe mjeket dyshojne se vec rasteve ne fjale me te njejtat simptoma rezultojne edhe dy lojtare te tjere njeri prej te cileve Loris Arnaud.

Federata ka vendosur shtyrjen vetem te kesaj ndeshjeje nderkohe qe nuk dihet nese ekzistojne raste te tjera ne futbollin francez qe mund te rrezikojne nderprejen e kampionatit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *