Home / Sport / Alesandro Nesta i sjell fitoren Milanit ndaj Chievos

Alesandro Nesta i sjell fitoren Milanit ndaj Chievos

25 tetor-
Vendasit krijuan avantazh të hershëm që në minutën e shtatë dhe arritën ta mbanin këtë epërsi deri në minutat e fundit të ndeshjes, kur kuqezinjtë i ktheu në lojë Alessandro Nesta.

Milani ka përmbysur rezultatin në dhjetë minuta e fundit të kohës së rregullt për të dalë fitues përballë Chievos.

Rossonerët kanë arritur të fitojnë me rezultat 2-1 si mysafir të skuadrës ku aktivizohet sulmuesi shqiptar Erjon Bogdani.

Vendasit krijuan avantazh të hershëm që në minutën e shtatë dhe arritën ta mbanin këtë epërsi deri në minutat e fundit të ndeshjes, kur kuqezinjtë i ktheu në lojë Alessandro Nesta.

Në minutën e 81-të mbrojtësi italian barazoi rezultatin, ndërsa në kohën shtesë (90’+2), i njëjti lojtar shënoi golin e fitores për mysafirët. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *